Hakkımızda

Derneğimiz 2021 yılında işitme merkezleri sahipleri tarafından işitme sağlığı farkındalığı ve sektörel dayanışma amacıyla İstanbul’da kuruldu. Dernek başkanımız E. Arslan ARSLAN’dır.

Vizyonumuz: Sektörel dayanışmayı artırarak, İşitme teknolojilerindeki yenilikleri herkese ulaştırarak, toplumun tüm kesimlerine işitme sağlığının önemli olduğu bilincini aşılamak.

Misyonumuz: Sektörel gelişmeyi ve dayanışmayı teşvik ederek, işitme cihazlarına erişimi kolaylaştırmak ve işitme kaybı ile Alzheimer hastalığı konusunda toplumsal farkındalık yaratmak.

İŞİTMER olarak, işitme cihazları satıcılarını bir araya getiriyor ve sektörün gelişimini destekliyoruz. Amacımız, en yeni işitme cihazlarını ve çözümlerini, ihtiyaç duyan her bireye ulaştırabilmektir. Sektörümüzdeki dayanışmayı güçlendirerek, işitme cihazlarına erişimi daha da kolaylaştırıyoruz.

Alzheimer riskini öne çeken işitme kaybı konularında toplumsal bilinci artırmak için basın aracılığıyla farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu amaçla erken teşhis, erken kabullenme ve erken cihazlanmanın önemini vurguluyoruz.

Derneğimiz, işitme cihazları satıcıları arasında birlik ve beraberliği sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda işitme engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeye ve toplumda seslerini daha iyi duyurabilmelerine de katkıda bulunmaktadır.

Saygılarımızla

E. Arslan ARSLAN

Başkan